Тренування

10 000 кроків на день або півгодинна тренування – що краще?

А ви теж радієте, коли телефон або розумні годинник показують, що ви пройшли 10 000? Я – дуже і ставлю собі жирну ментальну галочку в боротьбі за струнку фігуру. А всього-то пройшлася пішки від роботи до дому і назад та забігла за їжею кішці. Але як йде справа насправді? Чи можуть ці 10 000 замінити повноцінне тренування? Пропоную вашій увазі переклад статті з порталу Марти Стюарт.

Експертом виступає Кьен Внзах, лікар по продуктивності і довголіття, Джерело фото: https://ru.freepik.comИсточник фото: https://ru.

freepik.сомМожет виникнути спокуса пропустити заплановану тренування, як тільки ваш фітнес-трекер відзначить, що ви зробили 10 000 кроків за день, але, за вашими ж відчуттями ви ще нічого такого не зробили. Коли справа доходить до кроків, існує безліч складових:необхідність, мета піших прогулянок (мабуть, мої походи на роботу все-таки не вважаються);характер (ви йшли в гору? тоді так, жирна ментальна галочка ваша)Так дійсно одне краще іншого?Коли справа доходить до вашого здоров’я, ні одне рішення для вправ не підходить всім — і воно справді не повинно зводитися до вибору між ходьбою або тренуванням, говорить доктор Внзах, який зазвичай рекомендує своїм пацієнтам поєднання видів діяльності.

10 000 кроків на день зазвичай означає, що ви щодо активні, що важливо. Однак він не вимірює інтенсивність вправ, що також важливо, – говорить він. Аеробні вправи, що підвищують частоту серцевих скорочень, а також силові і силові тренування, є ключем до довголіття.

Вважається, що перекачування крові значно знижує ризик серцевих захворювань, які, за словами доктора Внзах, є причиною смерті номер один у всьому світі; силові тренування зміцнюють м’язи, найбільш метаболічно активні тканини в нашому організмі, зазначає він, і є ще одним компонентом оптимального здоров’я.Оновіть свої 30 хвилин движенияА які вправи найбільш ефективні? Доктор Внзах каже, що краще всього вибирати інтервальні тренування високої інтенсивності (HIIT), оскільки вони поєднують в собі як аеробні вправи, так і силові тренування. Суть інтервальних тренувань високої ефективності в тому, що це 20 секунд інтенсивної діяльності і 10 відпочинку.

І це абсолютно безкоштовно: присідання, біг на місці, – тобто будь-досить активний рух, яке буде залучати велику кількість м’язів в роботу.АЛЕ! ПОКАЗАНО ВОНИ ДАЛЕКО НЕ ВСІМ! ПЕРЕД ТИМ, ЯК СТАТИ НА ЦЕЙ ШЛЯХ, ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ ЗІ СВОЇМ ЛІКАРЕМ!”Цей тип вправ володіє перевагами захисту серцево-судинної системи та нарощування м’язової маси”, – стверджує лікар. Незалежно від того, чи займаєтеся ви ними в тренажерному залі або виконуєте програму будинку, переваги вправ HIIT дійсно не можуть бути перевищені.

Джерело фото: https://ru.freepik.com Джерело фото: https://ru.

freepik.com Продовжуйте відстежувати свої шагиЭто не означає, що ви повинні перестати відслідковувати ці щоденні кроки. Це число вказує, чи ведете ви занадто сидячий спосіб життя чи ні, і воно може бути хорошим мотиватором для того, щоб встати і рухатися (або виконати ці 30 хвилин вправ!).

Якщо ви той, хто покладається на фітнес-трекер для підрахунку своїх кроків, ви будете раді дізнатися, що доктор Внзах каже, що вони досить точні при відстеженні інших важливих показників здоров’я. “Хоча фітнес-трекери і не ідеальні, вони виконують відповідну роботу з надання фізіологічних даних для організму”, – говорить він. “Вони мають змінної точністю при відстеженні зроблених кроків, частоти серцевих скорочень, варіабельності серцевого ритму і сну”.

Рекомендація доктора Внзах полягає в тому, щоб використовувати ці пристрої для відстеження тенденцій у ваших фізіологічних даних, що вони роблять добре, а не покладатися на них, щоб надати вам точну інформацію, яка вам не обов’язково потрібна, підсумовує він.ВыводыПродолжаем ходитьКонсультируемся з лікарем. Якщо можна – включаємо в щоденні 30 хвилин інтервальні тренування, в тому числі високої ефективності – 8 підходів по 30 секунд.
Ні – підбираємо щось другоеНе відмовляємося від трекера. Можливо, вони не так точні, як нам хотілося б, але всю необхідну інформацію надають.

Related posts

Leave a Comment