Технології

Бездротові навушники: небезпечні чи ні?

Бездротові навушники стали справжнім хітом останніх двох років. Секрет успіху цього гаджета максимально простий: вони раз і назавжди вирішили вічну проблему заплутаних дротів в кишені або сумці. Тому мільйони меломанів віддали перевагу їм.

Чи є шкода від бездротових навушників?Чи є шкода від бездротових навушників?Але як і до інших бездротових пристроїв до навушників виникають питання безпеки. Не мають вони шкоди здоров’ю в процесі багатогодинного використання? Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.Бездротові навушники працюють за допомогою Bluetooth.

Створена більше 20 років тому технологія успішно розвивається і вбудовується в різноманітні пристрої: від іграшок до автомобілів. Вона працює на частотах в районі 2,4 ГГц.Цей діапазон, максимально близький до інших бездротових технологій, таких як стільниковий зв’язок та Wi-Fi.

І точно також як і в стільникового зв’язку та інших бездротових технологіях головне при оцінці їх впливу на організм людини – це потужність передавача.Діапазон і принципи передачі в технології Bluetooth максимально близькі до стільникового связиДиапазон і принципи передачі в технології Bluetooth максимально близькі до стільникового связиСтандартом Bluetooth визначається широкий діапазон потужності роботи пристроїв: від 10 мкВт до 0,1 Вт. Але, як правило, максимальна потужність передавачів в смартфонах, навушниках і інших повсякденних пристроях не перевищує 2,5 мВт.

Це істотно менше, ніж потужність передавачів стільникового зв’язку в смартфонах.У мене немає під рукою бездротових навушників, щоб поміряти щільність потоку енергії від них. Але є чудове відео, в якому автор показує виміри детектором випромінювання різних моделей.

Воно досить довге і англійською мовою (посилання в коментарях), тому зроблю короткі висновки.Щільність потоку енергії сильно залежить від того, як розташовані навушники по відношенню до вимірюваного приладу. З зовнішньої сторони навушників – де розташована антена, щільність потоку енергії складає до 15-30 мкВт/см2, а з боку вкладишів, які ми вставляємо в вухо – 4-10 мкВт/см2.

Потужність випромінювання від Bluetooth-навушників не перевищує нормуМощность випромінювання від Bluetooth-навушників не перевищує нормуНорма для житлових приміщень згідно російським стандартам, які одні з найжорсткіших у світі – 10 мкВт/см2. Тобто з точки санітарних норм перевищення немає, сертифіковані бездротові навушники – безпечні для здоров’я. Це незаперечний факт і користуватися ними можна не побоюючись шкоди.

Тим не менш важлива не тільки потужність, але і час впливу, а також відстань до пристрою. Коли ми розмовляємо по телефону потужність випромінювання смартфона також становить від 4 до 7 мкВт/см2. Тобто використання бездротових навушників – вважай одно безперервної розмови по мобільному телефону.

Як кажуть: все добре в міру. На мій погляд, захоплюватися бездротовими навушниками і носити цілий день їх не варто: 1-2 годин цілком достатньо. Особливо якщо доступна альтернатива з звичайними дротяними навушниками.
Підписуйтесь на канал і ставте

Related posts

Leave a Comment