Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 25.11.2011, 20:00
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

E-mail:
Пароль:

Категорії розділу

Архів записів

Пошук

Мапа гостей

Друзі сайту

Календар

«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Важливо

Адреса нашого сайту змінюється, прошу заходити до нас за адресою bratkozak.com.ua

Випадкове фото

Останні статті

Статистика

Погода

Погода Луцьку » Україна
Українська рейтингова система Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Члени Братства

Козацькому роду нема переводу

Віктор ФЕДОСЮК - отаман
Всеволод ІСЬКІВ - старійшина, речник
Володимир ПЕРЧУК - бунчужний, генеральний гарматний
Сергій КЛИМЧУК - суддя, кантаржій
Анатолій ОЛЕКСЮК - скарбник, обозний
Соломія ІСЬКІВ - прес-секретар
Олександр СОКУР - писар
Микола ЧЕРНОТА (старший) - гармаш
Микола ЧЕРНОТА (молодший) -
гармаш
Василь ПАВЛОСЬ - гармаш
Вадим КОЗИР - гармаш
Тарас ПЕРЧУК - джура

Кандидати Братства:
Роман МОРОШАН
Олесь ВОРОНААдріан КОВАЛЬЧУК - назавжди залишиться в наших серцях старійшиною. Світла йому пам`ять.

Напрямки діяльності Братства


Козацьке Стрілецьке Братство

Козацьке Стрілецьке Братство

Козацьке Стрілецьке Братство

 «Козацьке Стрілецьке Братство» сформувалось на літо 2008р, а восени було зареєстровано і формально. Його поява перед усім викликана потребою налагодження сучасної дисциплінованої та відповідальної громадської праці і, зокрема, необхідністю входження української лицарської національно-історичної традиції у відповідні європейські структури. Першими членами Братства стали волинські отамани що входять у Всеукраїнську громадську організацію «Велике Козацьке Коло». Козаки-братчики майже рік обмірковували й обговорювали питання свого місця у громадській праці, шукали для себе однострої. Братство замислило стати реальним носієм сучасної героїчної козацької традиції української нації. Їх одяг – аристократичні бойові строї «Чорних запорожців» - елітних частин Армії Української Народної Республіки. Серед козацьких лав братчики чітко вирізняються своїми стриманими чорними мундирами, інтелігентністю та добрим вишколом. 

 козаки, Козацьке Стрілецьке Братство

Головою Братства обраний Віктор Федосюк – харизматична висококультурна людина, вимогливий провідник та невтомний ентузіаст і організатор усіх більших заходів проведених козаками – стрільцями. Знавцем зброї, керівником артилерійського підрозділу Братства, та й артилерійського озброєння усього Козацького Кола є талановитий, працьовитий та ідеально витриманий Володимир Перчук (Гарматний). Він є справжнім носієм збройової козацької традиції і уже 10 років розвиває, та несе до людей ці вміння. Виключно самобутньою людиною, козаком з плоті та крові, спеціалістом у справі екології, конярства та рільництва є гострий на слово писар Братства Олександр Сокур. Вдало доповнює своїх побратимів їх товариш з часів Помаранчевого зриву 2004р. Крайовий отаман «Прикарпатської Січі Українського козацтва» зі Львова, історик та політик Всеволод Іськів. Людиною лицарського гарту, окрім національної традиції також і симпатиком культур сходу, є обозний Братства Анатолій Олексюк. Душевним та відданим братчиком є запальний козак, юрист Сергій Климчук. Єдиною і неповторною Берегинею в Братстві є добрий організатор, невтомний прес-секретар, автор інтернетсайту Братства Соломія Іськів (Львів). Старійшиною Братства як і старійшиною усього «Великого козацького кола» був досвідчений, виважений, мудрий Адріан Ковальчук (1928-2010).

Братство

 У 2009р. Братство поповнилося кількома новими членами. До Товариства залучається самовідданий Микола Чернота. У цій зовсім не масовій організації починають працювати ще троє молодих українських стрільців-патріотів Микола Чернота (молодший), Василь Павлось, Вадим Козир. 

За перший же рік роботи цей непересічний гурт людей став по-суті елітарним підрозділом «Великого Козацького Кола». Чи не найбільшим досягненням Братчиків у 2009р. стало створення першої в Луцьку козацької музейної експозиції у приміщенні Волинського обласного краєзнавчого музею. Виставка створена працею і серцем О.Сокура, В.Перчука і В.Федосюка. Вона стала дуже популярною, першою в регіоні інтерактивною виставкою. Вже десятки й десятки екскурсій для молоді на її базі проводив О.Сокур.

Музей Сокур

Значним доробком Братства є встановлення тісної дружньої та рівноправної, партнерської співпраці із об’єднанням «Стрілецьких Куркових Братств Польщі». Особливо тісні взаємини були налагоджені із Польським Братством Курковим м.Тухоля. Зусиллями братчиків, за участю польських курковців, у червні 2008, 2009 і 2010років вже тричі було організовано державно-громадське пошанування полеглих українських козаків на Полі Берестецької битви також із боку польської сторони. І це вперше в історії наших народів, по 357-и роках після історичної Битви під Берестечком у 1651 р. Значення цих дружніх акцій важко переоцінити.

Поляки кладуть вінок до памятника козакам Пляшева під Берестечком

З ініціативи В.Перчука на місці боїв біля с.Острів, на березі річки Пляшівки було встановлено пам`ятний козацький хрест. Поруч на великому камені висічено число 300, в пам`ять козаків що тут загинули. За участю численної козацької громади з України, а також наших польських друзів пам’ятник урочисто відкрито в неділю 21 червня 2009р. Через рік 5 червня в рамках заходів відзначення 359-ї річниці Берестецької битви з м.Рівне козаки привезли калину і висадили коло пам'ятника, а "Козацьке Стрілецьке Братство" разом з козаками з київського осередку "Реєстрове Українське Народне Козацтво" отамана Ю.Палієва вибудували огорожу навколо пам'ятника.

Берестечко хрест

По інший бік кордону, зокрема, значимою була участь спільної делегації «Козацького Стрілецького Братства» та «Лицарського Ордену Архистратига Михаїла» у відзначенні 90-х роковин відновлення Польської держави 10-11 листопада 2008р. у м.Кракові. Серед групи делегацій від інших народів братчики єдині представляли там Україну. Бо ні представників Генерального Консульства України у Кракові, ні інших представників нашої держави там не було. В урочистостях на Вавелі, та під час особливо піднесених церемоній при покладанні квітів до могили невідомого воїна - захисника Польщі, чи відкритті монументу першому керівникові Польської держави Ю.Плісудському ця громадська українська делегація брала належну участь під своїм державним синьо-жовтим знаменом, а також із прапором Братства. ЇЇ авторитетна поведінка викликала повагу маси польського громадянства.

Число зустрічей, контактів, спільних акцій як в Україні, Польщі так і у Бельгії та Чехії перевищило вже перший десяток. Неоціненною є роль цих контактів у обміні думками, пізнанні справжньої суті один одного, у виясненні складних моментів українсько-польських відносин, у просуванні української національної ідеї на Захід. Зокрема братчики, чи не перші в нашій новітній історії, віддали належні військові почесті у липні 2008 та липні 2009рр. на могилах інтернованих воїнів УНР що лежать в братських могилах у лісі на околиці м.Тухолі в Польщі. І зробили це разом із польськими курковцями, мером м.Тухолі та чеськими острострільцями.

Польща, Тухоля 2009

 

Інший напрямок роботи Братства – пропаганда української національної ідеї, козацької героїки серед дітей та юнацтва. При відзначенні загальнодержавних, загальнонаціональних свят у наших містах і селах є ще небагато добре продуманих і впроваджених справжніх якісних національних традицій. І у цій царині Братство розробило і починає впроваджувати нову військово-історичну ритуальну традицію.

Робота з дітьми

Вже зовсім на новому рівні прозвучали національні урочистості присвячені Дню прапора що проходили 23 серпня 2009р. перед будинками Волинської обласної Ради та міською Радою Луцька. Їх також дуже збагатили своєю участю наші гості – «Чорні Запорожці» із Закерзоння. А використання нашими братами із Перемишля козацького тулумбасу, яким мистецьки володів сотник Роман Боровик із своїми побратимами, гідно доповнило наші козацькі заходи. Сприяли ж встановленню контактів Братства із осередком українських «Чорних запорожців» з м.Перемишля над Сяном наші спільні зацікавлення національною військовою героїкою.

день прапора 2009 Луцьк

Протягом трьох днів 22-24 серпня у козацькому таборі посеред Луцького замку ретельно козакували його керівники Володимир Перчук і Олександр Сокур. У цьому таборі побувала маса молоді. А Козацьке Стрілецьке Братство тоді ще й виступило співорганізатором такого артистичного дійства як організація демонстрації-дефіле українських стилізованих трипільських і народних костюмів талановитої львівської художниці Лариси Іськів. До братчиків долучились і ряд отаманів «Великого Козацького Кола» із кількох областей України. Приїхали і козаки Золочівського полку, Кристинопільського (Червоноградського) куреня Прикарпатської Січі із Львівщини, а також козаки з Донецька, Вінниці, Києва, Рівного, Тернополя. До дійства був запрошений і юний бандурист з Києва Данило Мельник.

Костюм Ніч і О.Сокур

Ще не відгриміли урочисті залпи козацьких гармат на Волині, як Братство знову висилає свою делегацію у похід. В.Федосюк, В.Іськів, а також о.М.Гінайло із Ордену Архистратига Михаїла, та фотомайстер С.Бусленко із дружиною Ларисою з Рівного  відбуло 26-31 серпня славну мандрівку до Бельгії. Вперше українські козаки, з ініціативи наших польських друзів, були запрошені гостями на 16-й Європейський з`їзд історичних стрілецьких товариств у м.Кінрой.

Бельгія, Кінрой

А 5-6 вересня, знову делегація Братства у складі В.Федосюка, В.Перчука, В.Іськіва, С.Іськів, С.Климчука, А.Олексюка, керівника секретаріату Ради Українського козацтва при Президентові України А.Гриви, київського отамана Ю.Палієва, та козака О.Карташова, перекладача О.Зінченко і о.М.Гінайла побувала у місті Раковнік у Чехії на запрошення Братів Острострільців Корони Чеської на святі міста та стрілецькому стрілковому турнірі.

Чехія, Раковнік

19-20 вересня 2009р. ряд українських та польських друзів мали щасливу нагоду знову зустрітись у м.Кам`янці-Подільському. Тут вони були запрошені на 11 з`їзд «Лицарського Ордену Архистратига Михаїла». Брали участь як у роботі засідань з`їзду, так і у яскравому параді проведеному спільно із рядом європейських національних делегацій що були запрошені на з`їзд. Взяли участь і у літургії в місцевій Українській православній церкві Київського Патріархату.

Кам'янець Подільський

У вересні завдяки завзяттю і чітко спланованій роботі Соломії Іськів започаткував роботу інтернет-сайт Козацького Стрілецького Братства. Вона є його ведучим і редактором. Цей інтернет ресурс покликаний інформувати усіх небайдужих про діяльність Братства і козацтва загалом, висвітлювати історію і привертати увагу до Чорних Запорожців, козацької традиції і українських перемог.  

Волинські козаки – члени «Козацького Стрілецького Братства» 11 жовтня прибули на славний острів Хортицю у м.Запоріжжя. Напередодні світлого свята Покрови там офіційно проводили відкриття оновленого «Історико-культурного комплексу Запорозька Січ». Братство при членах уряду і масі гостей продемонструвало козацьку традицію – історико-героїчну перекличку. Демонстрували мистецтво  салютування під керівництвом гарматного В.Перчука.

Хортиця

Свято Пресв`ятої Покрови, заснування УПА та День Українського козацтва 14 жовтня 2009р. також не залишили байдужими жодного братчика – у різних місцях вони були серед перших в національно-культурних заходах.

У листопаді 2009. голова Секретаріату Ради Українського козацтва при Президентові України А.Грива, уповноважений діаспорного Вільного козацтва В.Манзуренко та С.Іськів здійснили поїздку у м.Городок, м.Самбір та с.Кульчиці. На зустрічах з головами Городоцької і Самбірської РДА йшлося про пожвавлення історико-патріотичної роботи і розвиток козацького руху. У Львові до делегації долучився В.Іськів та разом провели ділові зустрічі із керівництвом Львівських облвно та облуправління культури із цих питань.

Кульчиці

 

Козацьке Стрілецьке Братство взяло на себе місію зберегти для нащадків острівець нашої історії – могилу Якова Ковжука – провідника ОУН, на хуторі Зборів Волинської обл. Палка віра в Батьківщину, її незалежність і могутність підтримувала наших героїв в буремні часи національно-визвольної боротьби 30-40-вих років. Не вмре пам`ять про подвиги наших батьків, дідів і братів. Уроки історії ми мусимо пам`ятати щоб перемагати.

Козаки працюють в контакті Українськими Церквами та під їх благословенням. У Луцьку 19 січня 2010р. на річку Стир після ранкової літургії хресним ходом прийшли священики Святотроїцього собору УПЦ КП разом  з прихожанами. Службу провів архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. За давньою тра­дицією, церемонія освячення води відбувалася під відкритим небом. Після промови Архієпископ Михаїл перший раз занурив у воду хрест і представники Козацького Стрілецького Братства гримнули з гармати відганяючи від Луцька «нечисту силу», яка в цей момент «вистрибувала з води щоб переселитись на суху вербу». Другий і третій раз опустився у воду хрест і козацька гармата гриміла. Навіть Архієпископ Михаїл власноруч стріляв з гармати щоб «нечиста сила» не поверталась у наш край.


Водохреще козаки

 

А ще В.Федосюк і В.Іськів активно працюють і у Раді козацьких отаманів України що гуртує козацькі лави у цілій Державі.

І вся ця робота проводиться скромними власними силами братчиків, поза роботою, виключно своїм коштом без допомог і грантів, тільки неймовірними зусиллями палкої української душі. Є сподівання що працюєтся  без жодної допомоги і сприяння поки що, бо кожна потрібна громаді благородна справа мусить знайти і неодмінно знайде своїх нових прихильників та помічників.

Речник Братства В.Іськів