Вітаю Вас Гість!
Середа, 18.04.2012, 17:41
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Форма входу

E-mail:
Пароль:

Категорії розділу

Архів записів

Пошук

Мапа гостей

Друзі сайту

Календар

«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Важливо

Адреса нашого сайту змінюється, прошу заходити до нас за адресою bratkozak.com.ua

Випадкове фото

Останні статті

Статистика

Погода

Українська рейтингова система Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Козацький арсенал

Козак не боїться ні тучі, ні грому
Гармати, луки і арбалети є автентичними і діючими одиницями.
Усі запитання по цій темі ви можете задати на Козацькому форумі у розділі арсенал.

Козацькі гармати

Луки і арбалети

Козацький намет

Козацька шабля

Конструкція шаблі

Історія козацької зброї


Український козак 21 століття. Хто він , як виглядає, чим живе, про що думає, які його життєві принципи??? На сторінках сайту спробуємо організувати обговорення цих питань. Для полегшення роботи розділимо тему на кілька частин. Найближчим часом ми покажемо свій погляд на питання одягу сучасного козака, його екіпіровки і озброєння. Зважаючи на те, що в стрілецькому братстві я відповідаю за зброю, то і поговоримо про неї. Історично періоди існування козацтва за  часи  незалежності України можна поділити на три етапи:
1.Період 1550-1669р
2.Період 1917-1920р
3.Сучасне козацтво  періоду від 1991 р .

Козацький пістоль (репліка)

Відповідно до періоду, який потрібно відтворити і повинна бути підібрана форма, екіпіровка і зброя, особливо при урочистому відзначенні історичних дат. А де ж  зброю зараз придбати? Для відображення періоду 1917-1920р.  можна у відповідних торгових закладах купити  недіючі «об’ємно-вагові» макети зброї , тобто зброї, яка приведена в завідомо непрацездатний стан. Лежать на прилавках «нагани», «маузери», «манліхери». І вигляд у них цілком  пристойний. В мисливських магазинах можна, маючи дозвіл, придбати і цілком боєздатну трьохлінійку Мосіна зразка 1891р. Важче з шаблями, точніше з пристойними шаблями. Купити розцяцькований муляж шаблі – не проблема. Гарну шаблю можна викувати, благо з ковалями зараз стало легше. Але все одно, важко, або дуже дорого виготовити дійсно добротну шаблю, з належною якістю сталі і стильним оздобленням. За кордоном, в Польші ми знайшли одного майстра, який  має ліцезію і виготовляє шикарні шаблі. На перевіз через кордон дає супроводжуючі документи. (Адреса буде)

Крім того, є ще антикварні магазини, приватні колекції, де теж можна знайти цікаві речі. Стосовно екіпіровки, то портупеї Радянської армії, підсумки для патронів, які можна купити в системі магазинів «Militari» є цілком придатними  для використання.

Тому, якщо говорити про козацтво періоду 1917-1920р, можна сказати, що при дуже великому бажанні і відповідних коштах, озброєння українського козака того періоду можна підібрати.

Принципово важче з періодом 1550-1669р. Чіткі дані про одяг, речі і зброю можна знайти у відповідній літературі. Багатий матеріал в частині екіпіровки і озброєння тодішнього козака: Д. Яворницький «Історія запорозьких козаків», «Україна-козацька держава», І.Свєшніков «Битва під Берестечком», та багатьох інших.

Де взяти?


Тут і з одягом складно, важче з виробами із шкіри - чоботами, поясами, сумками і ладівницями. І зовсім складно вирішити питання озброєння козака. Дякуючи відсутності «Закону України про зброю» практично неможливо придбати традиційну козацьку зброю – шаблі, пістолі, рушниці, гармати. Про придбання шабель ми говорили раніше, а от питання придбання автентичної вогнепальної зброї не вирішується в Україні принципово. А така зброя існує!! Причому в такому асортименті, що очі розбігаються!

Під час поїздки в Раковник (Чехія) місцеві представники історичних клубів (Острострільці) організували стрільби з нарізної реплікованої (сучасного виготовлення але старих розробок) капсульної зброї. Дистанція стрільби складала 50м. Під час стрільб було організовано роботу виїзного магазину історичної зброї, боєприпасів, засобів догляду за зброєю та різних супутних товарів (кулелійки, порохівниці, кремені, тощо).

Магазин історичних реплікантів зброї

Для загальної уяви: було виставлено більше 20 одиниць різних екземплярів рушниць і стільки ж пістолів, кремінних і капсульних дульнозарядних періоду 16-19 століття. Є нарізні, є гладкоствольні, є маленькі, є великі. Є гарно інкрустовані, є без оздоблень. До вибору до кольору! Всі зразки випуску 2007-2009р. Виготовлені в Італії та Іспанії. Окремі зразки зображені на фото.

Репліканти зброї

rushnyciya kreminna z zamkom

Зразки ми бачили власними  очима, брали їх в руки, оглядали. Але купити їх не могли. Точніше могли, адже в Євросоюзі така зброя продається без будь-яких документів. Вільно ввезти таку зброю в Україну неможливо. Згідно чинного законодавства «Експорт та імпорт цивільної, службово-штатної зброї і бойових припасів до неї здійснюється після проведення сертифікації зброї за дозволом Міністерства внутрішніх справ України підприємствами, організаціями, установами і громадянами, що мають ліцензію на виробництво, ремонт або реалізацію цивільної зброї та боєприпасів до неї, дозвіл на відкриття та функціонування стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів.»

Для уявлення про номенклатуру товарів надаю адресу одного з сайтів, де ви можете отримати доволі повну інформацію про те, що можна вільно придбати у відповідному магазині.
http://www.zbranebrymova.com/hlavni.php?s_lev=67&type=ardes*peder*pieta*armis*perkz

Козацький пістоль

Пістоль

Можемо тільки облизуватись, як лисиця на виноград. Останній розгляд Закону України про зброю відбувся 4 березня 2004року. Закон відправили на доопрацювання і подачі для другого читання. З того часу – вакуум. В той час, коли історичні клуби Європи вільно можуть придбати відповідну екіпіровку і зброю, у нас, в 18 років незалежній Україні, ми навіть руху в тому напрямку не робимо. А питання виховання національно свідомого громадянина зараз більш нагальне, ніж 18 років тому. Підтвердженням тому є  результати виборів президента, коли незначна, але все-таки більшість громадян України проголосувала за присвоєння статусу державної мови російській.


Але стояти на місці не можна. Під лежачий камінь вода не тече. Тому  доводиться шукати вихід і з цієї ситуації. Можливо хтось з відвідувачів сайту має чим поділитися досвідом на цьому поприщі. Зголошуйтесь, можливо разом ми і проб’ємо дірку в цій бюрократичній стіні. Буду вдячний за будь-яку інформацію по цій темі.

Борітеся – поборете.


Гарматний Братства
Володимир Перчук

Не промазав

В розпал бою, стрілянини
(Пекло, моя нене!)
Курінний підняв жердину:
- Хлопці, всі - до мене!

Хто тут? Книш? Манюня? Кібець?
- Так, - вони гукають.
- Всі живі, здорові, ніби?
- Всі, - відповідають.

- А Засядько? Кнур? Небога?
- Є! - кричать. - всі цілі!
- Значит, я, хвалити Бога,
Таки турка вцілив!

                       (Петро Ребро)

Усі запитання по цій темі ви можете задати на Козацькому форумі у розділі арсенал.