Рослинність

Клематис Маньчжурський: Чому я від нього поспішила позбутися

Клематис Маньчжурський в останні роки стає досить популярним серед любителів квітів. І цей клематис реально заслуговує захоплення і кращого місця в будь-якому саду.Однак, у мене є для Вас, шановний читачу (читачка) історія, яка зі мною трапилася приблизно 15 років тому.

І яка змушує мене сьогодні дивуватися на саму себе:)).Знаєте, адже я дуже люблю клематиси.Тому, що колись дуже давно у моєї мами був перший в окрузі клематис.

І на нього приходили подивитися з усіх сусідніх вулиць — це була в ті часи рідкісна садова дивина у нас в Тверській області.До речі, той «мамин клематис» був фіолетовий, з дуже великими квітками. І коли у мене з’явився свій дім, то чи не першим ділом, я стала садити клематиси.

А тепер їх у мене дуже багато. Той колаж з фото, який Ви можете бачити на початку статті — це всі фотографії моїх клематисів.Але одного разу я купила такий «дивний» клематис з дрібними квіточками:І коли він розцвів, виявився зовсім не схожим на ту картинку, що була на упаковці.

Клематис з дрібними білими квітами. Дуже дрібними.Я тоді не знала, що треба трохи почекати або потерпіти.

І що гідність цього сорту в рясному цвітінні. Я порівняла цей клематис з іншими:І вирішила, що не варто займати місце. А що простіше і правильніше буде посадити яскраві клематиси з великими квітками.

І ніколи раніше я не сумнівалася в тому, що вчинила правильно.Клематис Маньчжурський показав себе у всій красі на другий годДа, друзі:)) Клематис виявився гарним, але не у мене. Адже нещодавно я змогла переконатися, що поквапилася з рішенням позбутися цього виду.

Подивіться. На цьому фото — бегонії в глечиках. І нікому не прийде в голову звернути увагу на задній план.

А там, між кущами хризантеми, біля металевого паркану встановлені дві сітки-опори.І там посаджені два клематиса.Це фото я зробила 17 липня в минулому році в саду біля нашої родички.

І там, як Ви можете переконатися, ще і натяку немає на майбутню красу клематисів.А ось, як ці два клематиса виросли і розцвіли на другий рік після посадки:І разючу річ, один з клематисів — той самий Маньчжурський, цвітіння якого я так і не дочекалася повною мірою.Що мене втішає і виправдовує в цій історії?Є у мене переконання, що мій клематис все-таки був не такий.

Може він був і такого виду, але інший якийсь сорт. Можливо — дикий предок садового клематиса. Бо є різниця.

У мого листя були круглі, а у справжнього клематиса Маньчжурського — листочки «трикутні».Так що..

. Як кажуть в народі: «Не варто плакати над пролитим молоком.» Але клематис-то красивий:))).

Прошу поставити лайк, щоб підтримати тему. Висловлюйте свою думку в коментарях. Підписуйтесь на мій канал і сайт.

Бажаю Вам краси всіх кольорів світу. Ще по темі: Клематиси: велика помилка — посадка «парами». Ця та ще статті про красиві квіти на «Є час під сонцем».
Дивіться мої відео.

Related posts

Leave a Comment