Квіти

Осіння «міграція» лілій: розбираємося, як правильно проводити щорічну пересадку

Лілії — прекрасні багаторічники, здатні прикрасити будь-яку клумбу. Щоб насолоджуватися яскравим і красивим цвітінням, рослинам необхідно забезпечити правильний догляд. Восени цим багаторічників потрібно особливу увагу.

Лілії рекомендується пересаджувати щороку на інше місце.Поради по пересадці лилийСоветы з пересадки лилийВыбор оптимального времениПересадку планують приблизно за двадцять днів до орієнтовного настання холодів. Конкретний період буде залежати від кліматичних особливостей регіону вирощування.

Пересаджувати квіти можна, поки денна температура не опускається нижче десяти градусів тепла.Плануйте пересадку приблизно за 2 тижні до холодовПланируйте пересадку приблизно за 2 тижні до холодовПересаживать лілії відразу після закінчення цвітіння не рекомендується, тому що коренева система в цей момент засинає. Після коріння прокидаються і починають розростатися.

Тому до моменту пересадки рослин варто дати перепочинок близько місяця. Цього часу цибулин вистачить, щоб набрати сил і підготуватися до зимівлі.Білі сорти пересаджують раніше за інших, тому що їх період спокою коротше інших.

При виборі часу пересадки важливо враховувати погодні умови. Якщо синоптики прогнозують сувору зиму, позднецветущие види краще пересадити навесні.Особливо обережними потрібно бути з новими видами.

Їх пересадку варто відкласти до квітня. В іншому випадку немає гарантій, що квіти благополучно перенесуть зимовий період.Якщо ви не впевнені пересадки, то краще відкласти до весныЕсли ви не впевнені пересадки, то краще відкласти до весныПодготовка садивного материалаС приходом осені бульби обережно викопують, щоб не пошкодити кореневища і цибулини.

При необхідності цибулини поділяють.Обов’язково огляньте цибулини лілії перед посадкойОбязательно огляньте цибулини лілії перед посадкойСледует провести ретельну візуальну оцінку бульб: відкладають цибулини, на яких помітні дефекти і сліди захворювань, підсохлі корінці слід обрізати. В якості заходів профілактики посадковий матеріал замочують на годину в розчині фунгіциду.

Потім цибулини миють і відправляють у спеціальний склад для стимуляції росту. Популярним препаратом вважається «Циркон», що сприяє розвитку кореневої системи.Вибір місця для пересадкиДля вибору вдалого місця садівникам слід орієнтуватися на наступні критерії:Вимоги до освітлення.

Для лілій сприятливо присутність сонячних променів в першій половині дня. Занадто тривалий вплив прямих сонячних променів здатне спалити ніжне рослина. Деякі сорти, навпаки, люблять інтенсивну освітленість.

У другій половині дня ліліям потрібно півтінь. Квіти благополучно ростуть під кронами дерев. Однак зайвого затінення теж варто уникати.

Перед посадкою продумайте місце, так що б було сонце і в той же час що б не спалити цветокПеред посадкою продумайте місце, так що б було сонце і в той же час що б не спалити цветокВыбранный ділянка повинна бути надійно захищений від сильних протягів.Не варто садити лілії в низині, де є ризик скупчення талої і дощової вологи. Залягання грунтових вод має бути не менше одного метра від поверхні грунту.

Бережіть лілії від прямих протягів і вони будуть радувати вас своїм цветениемБерегите лілії від прямих протягів і вони будуть радувати вас своїм цветениемГрунт також повинен відповідати певним вимогам: бути рихлим і без надмірного вмісту органіки.Дотримання правил сівозміни. Лілії краще висаджувати після будь-яких різновидів бобових, а також після декоративноцветущие однорічних рослин.

Правила пересадки лилийЧтобы культура вдало прижилася на новому місці, важливо дотримати кілька послідовних етапів:Готують ямки по розміру цибулин. Глибину слід підбирати з розрахунку, щоб кореневища знаходилися приблизно на п’ять сантиметрів під шаром грунту.На дні кожної лунки влаштовують шар з піску.

На ньому мають цибулини, кореневища злегка присипають піском. Цибулини ж пісок покривати не має.Лунки засипають субстратом, акуратно розрівнюючи.

Зверху сприятливо влаштувати шар торфу або тирси. Такий захід стане додатковим захистом рослин в зимовий період, а навесні — послужить відмінним добривом.Ось такі вони красивий і чарівні, ну просто не відірвати взглядаВот такі вони красивий і чарівні, ну просто не відірвати взглядаС осінньої пересадкою лілій впорається навіть початківець садівник.
Важливо лише дотримуватися всіх інструкцій і дотримуватися найважливіші етапи пересадки.Любиш лілії і стаття була корисною? Жмакай «Палець вгору»! Щиро ваш, який планує ось-ось пересаджувати лілії,Огородник Шпаргалкин.

Related posts

Leave a Comment