Технології

Секретний космічний літак X-37B ВПС США. Що про нього відомо

Безпілотний X-37B – один з найбільш інтригуючих літаків у світі. У світі знають, що він існує, але реальних фактів про це літаку мало – інформація засекречена. Ми зібрали по крупицях основні факти про X-37B.

Деякі подробиці про апараті ВПС США оприлюднила лише навесні 2020 року. Раніше усі дані були під грифом «таємно».Багаторазовий X-37B зовнішньо – зменшена версія списаного космічного шатла NASA.

Його довжина – 8,8 м, висота – 2,9 м. Злітає X-37B, як і шаттл – вертикально, з допомогою ракети. На орбіті здійснює маневри сам.

На поверхню здійснює посадку, як звичайний літак.Це спільний проект Boeing і NASA за замовленням Міноборони США. X-37B— експериментальний орбітальний літак.

X-37B літає на висотах 200-800 км. Здатний розвивати швидкість до 28 200 км/год. Він дуже маневрений і вмить змінює орбіти.

МКС знаходиться на висоті близько 400 км, так що літак цілком здатний взаємодіяти із станцією. На ньому можна доставляти невеликі вантажі в космос. Також можна, навпаки, забирати вантажі з космосу.

Максимальний термін, скільки перебував X-37B на орбіті – 780 днів. Ну і, звичайно, літає він на порядок вище, ніж суборбітальні комерційні апарати типу Virgin Galactic, які долетів лише до 82,7 км. На літаку тестують технології майбутнього.

Самий цікавий експеримент, який планує NASA за допомогою X-37B – перетворення енергії від космічних променів для використання на Землі.Сонячну енергію планується переводити в мікрохвильове радіовипромінювання. Відправляти на поверхню у вигляді електроенергії.

Сама ця схема досить імовірна. І дуже цікава. Поки ми, об’єктивно, слабо використаємо Сонце для виробництва електроенергії.

ККД сонячних батарей дуже низький через блокування променів земною атмосферою. А ось в космосі перепон немає. Однак зробити проект комерційно успішним важко.

Щоб отримати адекватну кількість енергії, потрібно відправити на орбіту гігантські панелі, які важко доставити туди і обслуговувати.Також на X-37Впланируется вивчити, як радіація впливає на насіння, які будуть вирощувати в космосі. Вирощування рослин в космосі – важливе завдання космічних кораблів майбутнього, адже це – відновлювальна натуральна їжа.

Та й для обживання інших планет треба вивчити механізми впливу космічної радіації на рослини.Інші країни сумніваються, що X-37B потрібен тільки для досліджень і обкатки нових технологій.Про дослідження – це офіційна інформація ВПС США.

Але до кінця цього в світі не довіряють. Росія і Китай висловлюють занепокоєння – адже з цього літака можна безкарно і ефективно проводити розвідку.Особливо проти X-37Ввыступает Китай.

Місцеві військові підозрюють, що літак технічно здатний здійснювати бомбардування з космосу. І створювати перешкоди китайським супутникам. До того ж, за маневреності, інші країни не здатні передбачити, куди і як він полетить.

Related posts

Leave a Comment