Батьківство

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) -одне з найпоширеніших порушень у дитячому віці (приблизно 15-43% серед молодших школярів). Перші симптоми проявляються ще до 5 років, і, як правило, в 4-5 разів частіше у хлопчиків. Основні ознаки:- нецілеспрямованість дій, гіперактивність,непосидючість;- порушення функцій уваги;-емоційність, дратівливість, збудливість, агресивність.

Нейробиологическая теорія розглядає даний синдром з т. зр. розбалансованості дофамінових і норадреналиновых систем ЦНС, які впливають на центри контролю та гальмування рухових і емоційних процесів, центри програмування, системи уваги і оперативної пам’яті.

Результати електроенцефалографічних досліджень виявляють зміни біоелектричної активності головного мозку. У момент гіпервентиляції (посиленою дих.активності, яка в звичайних умовах дорівнює прискорене дихання гіперактивного дитини) на ЕЕГ виникали спалахи q-ритмічної активності, що супроводжувалося тимчасовим відновленням повноцінних контрлатеральной зв’язків тім’яно-потиличної зони правого півкулі з іншими областями мозку.

Так виникло припущення, що гіперактивність-захисний механізм, тимчасово відновлює нормальні зв’язки в корі і зберігає інтелектуальний розвиток дитини.Дослідження за допомогою МРТ, ПЕТ виявили у дітей з СДУГ відхилення в розвитку лобних відділів КПБ, базальних структур і мозочка. Подібні явища призводять до затримки дозрівання функціональних систем мозку, відповідальних за моторний контроль, увагу і саморегуляцію.
Ефективним у роботі з дітьми з СДУГ зарекомендував себе метод биоакустической корекції (БАК), який сприяє нормалізації показників біоелектричної активності головного мозку дитини, внаслідок чого оптимізуються функції уваги, знижується імпульсивність.Також варто згадати і про нейропсихологической корекції, в ході якої психолог розвиває сенсомоторную сферу дитини, його просторове сприйняття, формує в нього навички планування діяльності, самоорганізації та посидючості.#нейропсихологія #сдуг #зпр #діти #розвиток #медицина #неврологія #психіатрія #психологія #виховання

Related posts

Leave a Comment