Квіти

У лілії обпадають бутони: чому, що робити і чи є шанс ще побачити пишне цвітіння?

Лілії – королеви квітників: красиві, пишні, статні. В залежності від сорту цвітіння лілій припадає на різні періоди: від початку червня і до кінця літа. Мої лілії цвітуть саме зараз, у другій половині липня.

Але, на жаль, не всім бутонам судилося стати розкішними квітами. Частина їх може впасти, в результаті замість пишних яскравих кущиків будуть сумувати окремо стоять лілії. Як показує досвід, швидше за все, ці квіти теж не простоять довго, будуть не такими великими і пишними, ймовірно пошкодженими і деформованими.

А все тому, що якщо лілії скидають бутони, значить в їх житті все не так солодко і чудово. Рослина не може виносити стільки бутонів і починає позбавлятися від них. І немає ніякої гарантії, що він зможе забезпечити довгий і пишне цвітіння зберігся распустившимся бутона.

Тому заходи потрібно приймати терміново!Сьогодні розповім про те, чому можуть почати опадати бутони лілій і що з цим робити?Чому у лілій обпадають бутони і що робити?Я б виділила 3 основні причини опадання бутонів у лілій. Всіх їх звичайно ж потрібно усувати.1.

Якщо говорити про неправильному догляді, то тут один аспект може сильно і негативно позначитися на стані лілій в період бутонізації і цвітіння. І це полив. Лілії не терплять засуху.

При нестачі вологи бутони починають жовтіти, в’янути, часом навіть скрючиваться і в кінці кінців опадають. Особливо лілії потребують достатку води саме в період формування бутонів. Літо цього року видалося дуже спекотним, дощів фактично немає.

А тому без поливу лілії найімовірніше не дадуть рясного цвітіння.З початком періоду бутонізації потрібно збільшити кількість поливів. В сухі і жаркі дні поливати кущі потрібно 2-3 рази в тиждень.

Якщо ваші лілії зараз стоять з бутончиками, обов’язково налагодьте режим поливу, щоб рослини їх не скинули.На мій погляд, це єдиний випадок, коли можна врятувати рослини і дочекатися пишного цвітіння в цьому році. У двох інших випадках на красу і розкіш я вже не сподівалася.

2. Друга поширена причина опадання бутонів – це шкідники. І найчастіше це справа лилейной мухи.

Шкідник відкладає яйця в маленькі ледь сформувалися бутони. Вилупилися личинки починають поїдати пелюстки і тичинки всередині. Якщо пощастить, бутон зросте, забарвиться і розпуститься, але буде потворним, деформованим, без тичинок.

Якщо не пощастить, бутон пожовтіє, згорнеться і відвалиться. Ви можете спробувати розкрити його руками і побачите сліди діяльності шкідника.На жаль, якщо ви помітили проблему, коли шкідники вже щосили орудують, рятувати бутони вже пізно, тому як всередині вони вже пошкоджені.

Повторюся, якщо вони виживуть, то квіти будуть не такими красивими. Тому боротьбу з шкідником потрібно починати як тільки ви помітите пожовтіння бутонів.З лилейной мухою можна боротися двома способами: обидва ефективні, але застосовні тільки в період початку бутонізації.

По-перше, я рекомендую взяти легку світлу тканину або спанбонд і зробити з них “мішечки” для бутонів, знизу під суцвіттям щільно зав’язати їх, але не здавлюючи стебло. Шкідники до бутонів не доберуться. І другий варіант – обробити бутони інсектицидами.

Це можуть бути препарати Інтавір, Актелік, Іскра, Фуфанон та інші подібні. При цьому все опале бутони потрібно обов’язково зібрати і спалити.3.

Третя причина опадання бутонів – це грибок або гниль. У цьому випадку проблему ви диагностируете за зовнішнім виглядом інших частин рослини. Якщо лілії захворіли фузаріозом, на квітках і листках з’являться коричневі крапки.

Якщо ж це сіра гниль, яка поширюється найчастіше на сире літо дощове, то листя лілій будуть темніти, гнити і опадати. Розпустилися квіти будуть мати коричневі плями з жовтою облямівкою на пелюстках.На початковому етапі поширення цих недуг врятувати рослини та їх пишне цвітіння ще можна, головне поквапитися з лікуванням.
Якщо затягнути, то рослини можуть і зовсім загинути. Видалити всі уражені частини рослини і обробіть його мідним купоросом.А про те, що не люблять лілії і який догляд їм протипоказаний, читайте в цій статті: Що не люблять лілії: 6 головних протипоказань у догляді

Related posts

Leave a Comment