Квіти

Вегетативна петунія у відкритому грунті. Чи це можливо?

Літо цього року видалося спекотне, дощів було з середини червня дуже мало , а тому постійно доводилося поливати город сад, квіти. Але ж я не можу перебувати на дачі постійно – людина працює, тому з поливами у нас були перерви на кілька днів.І якщо рослини в ґрунті ці кілька днів переживали більш-менш, то горшечним рослинам доводилося дуже важко.

Ну, день-два вони можуть не пити, а потім починають в’янути, навіть якщо кашпо притінені.І, бачачи такі страждання, я вирішила висадити деякі вегетативні петунії у відкритий грунт, на грядку, тому що для мене важливо їх зберегти – вподобані сорти я буду зберігати всю осінь в горщиках на балконі, а потім – брати з них і вкорінювати живці для наступного сезону.А якщо ж рослини будуть напівсухі, то хороших живців вони не дадуть, це – зрозуміло.

Тому було вирішено – зроблено.Я вже, звичайно, показувала в одній з минулих статей фото з висадженими рослинами, але тоді це були буквально перші дні після пересадки і я , звичайно, переживала, як вони будуть розвиватися далі, адже такі квіти прийнято вважати чисто горшечными.Але переживала я зовсім даремно – вегетативна петунія відмінно росте у відкритому грунті, поки було жарко, ніякого фузаріозу, ніяких інших хвороб на ній я не спостерігала, а зараз, коли все ж дощі періодично почали нас поливати, просто провела обприскування Топазом.

І ось так вони розростаються, краще, ніж в кашпо:Це прямо справжні подушки з квітів. Форма практично у всіх кущиків округла, пагонів і квітконосів – “море” і ніякими прищипками, ніяким формуванням я зовсім не займалася.Або ось так вже навіть переплелися між собою кущики на грядці:Сортів у мене взагалі-то багато, близько 30-ти.

Частина, звичайно, залишилася в кашпо і там вони виглядають не так багато. Якби було налагоджено щоденний полив, то можливо, картина була б інша, але – все по нашим можливостям і на наступний рік я, мабуть, в підвісних кашпо залишу калібрахоа, а ось петунія буде прикрашати грядки.Вегетативна петунія дуже барвиста, можна підібрати по забарвленнях так, щоб грядки виглядали красивими різнокольоровими “килимками” і головне, що ці “килимки” не вимагають щоденного догляду.

А як же в дощі, квітки не перетворяться в “ганчірочки”?Ні, я такого не помітила. Звичайно, під зливою будь квітка кілька втрачає вигляд, але у вегетативних петуній пелюстки досить щільні, цвітіння швидко відновлюється і грядки виглядають цілком навіть добре.А попереду у мене – вибір.

Буду вибирати сорти, які заберу на живці. Всі кущики залишити в зиму я не зможу – занадто багато для нас. Доведеться забирати тільки ті вегетативні петунії, аналогів яким немає серед насіннєвих екземплярів, а з насіннєвими – набагато простіше.
Навесні посіяти, пара місяців догляду і – висаджуємо.Ось, наприклад, такі петунії “зіркою” буду сіяти тільки насінням, не бачу сенсу саджати їх вегетативні аналоги:Ну, про це буду думати пізніше.Дякуємо за увагу та залишайтеся на каналі!

Related posts

Leave a Comment